Vyhledat
  • Milada Koutníková

Jak se připravit na těhotenské focení


Ideální doba těhotenské foto je v 30.–36. týdnu, kdy už je bříško krásně kulaté a Vy se cítíte nejlépe. Ale je to samozřejmě individuální, správné načasování nechte na vlastní intuici.

Na focení je dobré se co nejlépe vyspat a přijít svěží – ostatní je na nás! Uvažujete-li o těhotenských poloaktech, pak si na cestu vezměte volnější oblečení a prádlo, protože otlaky z kůže po podprsence, hodinkách i ponožkách mizí velmi pomalu. Pokud máte objednanou vizážistku*, tak prosím doražte nenalíčená, jen s umytými vlasy. Pokud se na focení připravujete sama, tak mějte na paměti, že fotoaparát „spolkne“ až 30% make-upu, takže se můžete nalíčit o něco výrazněji než obvykle. Určitě je dobrá řasenka na zvýraznění očí, podtržení barvy rtů a make-up / pudr na sjednocení pleťových tónů. Před focením můžete natřít tělo hydratačním krémem, aby kůže působila vláčně a jemně, nepoužívejte ale oleje kvůli odleskům.

Fotografujeme na bílém a černém pozadí – na bílém hezky vynikají barvy a různé doplňky (šaty, šátky, korále, barevné punčocháče atd.). Černé je naopak takové náladovější, je to víc hra světla a stínu, proto jsou vhodné světlejší tóny (nemusí být jasně bílá, hodí se jakékoli světlé odstíny), které oproti černému pozadí „vystoupí“ a vytvoří jasnější linie.

Při focení s partnerem myslete na to, abyste byli barevně i stylem sladěni, partner může jít i do tmavších barev (ideálně ne úplně černá, které se potom na pozadí „ztratí“), proberte i možnost poloaktů v džínech bez trička, kde vyniknou mužné, „ochranitelské“ paže.

Během focení je možné podle domluvy vystřídat 2, max. 3 styly oblečení, můžete si toho s sebou přinést více a společně vybereme ten nejvhodnější styling. Pěkně vypadají šaty, volné letní sukně, džíny (ale klasické „netěhotenské“ – nemusíte dopínat), topy se zajímavým výstřihem (třeba i kabátek s kožešinkou) a tílka. Hezké jsou šátky na uvázání přes prsa a kolem bříška (vypadá to něžněji než podprsenka), otevřené blůzky a košile, zvlášť jestli se Vám líbí odhalenější fotky a chcete bříško ukazovat.

Ideální jsou přírodní barvy v neutrálních tónech nebo barevnější, ale bez vzorků, proužků a nápisů, které jinak zbytečně odvádějí pozornost. Pro partnera platí to samé – džíny a jednobarevné tričko / tílko / košile. V ateliéru fotíme naboso, je to přirozenější a jemnější.

Pro focení těhotenských poloaktů máme v ateliéru spoustu látek a šátků, ale můžete si přinést i vlastní oblíbené kousky. Vyberte prosím prádlo v bílé, tělové i černé barvě – nejlépe vypadají „nohavičkové” kalhotky, ale třeba i noční košilky a tílka. K focení se příliš nehodí přehnané doplňky a šperky, pokud z nich nechcete udělat vyloženě přednost. Stačí jen malé náušničky „pecičky“, prstýnek nebo jemný řetízek.

Co se týče rekvizit, spíše se jim vyhýbáme, protože věříme, že krása je v jednoduchosti, ale jestli máte vlastní kousek nebo zajímavý nápad, rády se domluvíme. I perličky na krk, mimi botičky nebo originální doplněk mohou vypadat hezky.

* Spolupracujeme s profesionálními vizážistkami, které Vás na fotografování rády nalíčí a učešou. Cena je od 600 Kč do 1000 Kč podle typu foto make-upu, který si vyberete (přirozený nebo extravagantní). Budete-li mít o foto make-up zájem, dejte nám prosím včas vědět, abychom Vás mohly objednat.


Sledujte nás:

© 2010 - 2020   fotografický Ateliér MONA   I   Zenklova 39, Praha 8   I   ​info@ateliermona.cz   I   + 420 777 987 733