O NÁS

FOTOGRAFKY

Milada Koutníková a Markéta Málková

Jsme sesterské duo fotografek a náš ateliér také stavíme na rodinných hodnotách. S tím nejlepším svědomím a zapálením pro věc pomáháme přenést vaše city, životní milníky a nejbližší rodinu do obrazové – i hmatatelné – podoby.

 

Milada založila Ateliér MONA v r. 2009. Fotografii studovala na australské univerzitě v Perth, kde působila jako fotografka ve špičkovém portrétním studiu. Další seznámení s trendy a fotografickou praxi získala během stáží v USA a Španělsku. Stala se členkou Association of Professional Child Photography a Tváří Centra FotoŠkoda v Praze, kde nyní vede fotografické kurzy.

 

Markéta se k ateliéru přidala r. 2014 po studiích sociální psychologie. K portrétní fotografii ji přivedla touha zvěčnit (ne)obyčejné rodiny a jejich city – miluje práci s lidmi, estetiku a design. Portfolio Ateliéru MONA rozšířila o lifestylové focení v přirozeném prostředí a její srdcovou záležitostí je newborn fotografie. Vedle fotografování zastává i veškerou produkční práci a spravuje náš profil na sociálních sítích. 

MARKÉTA

fotografka a produkční

„Ve fotografování rodin jsem objevila nový svět, který jsem si nekonečně zamilovala - skloubí pro mě psychologii práce s lidmi, kouzlo okamžiku a zároveň estetické vyžití. Mou prací a radostí je zachytit pro vás spontánní chvíle, kontakt a ryzí emoce, a přidat k nim ještě špetku fotografického umění pro jejich dokonalost. Tištěná a obrazová forma zpracování je pro nás nezbytností, v tom jsme s Miladou za jedno.

Každá rodina, kterou fotografujeme, je jedinečná, krásná a inspirující! Děti, i ty úplně nejmenší ještě v maminčině bříšku, vyvolávají unikátní pocity a výrazy štěstí, které toužím zachytit tak, abyste si je uchovali navždy. Fotografováním jsem si splnila sen o práci, která mě naučila koukat na svět jinýma očima, a kterou dělám celým svým srdcem!”

FOTOATELIÉR

Ateliér MONA, Zenklova 1545/39, Praha 8

Fotografování probíhá v útulném prostředí Ateliéru MONA s veškerým zázemím, klimatizací nebo příjemným vyhříváním. Nově využíváme i samostatný newborn ateliér na stejné adrese, který máme vybavený všemi potřebnými rekvizitami speciálně pro focení novorozenců.

 

Oba naše ateliéry disponují veškerým zázemím pro rodiny s miminky a malými dětmi, tak abyste se u nás cítili jako doma. Rády a často však fotografujeme i venku, kdykoli a kdekoli jsou k tomu vhodné podmínky.

Ateliér se nachází asi 10 minut od centra Prahy. Dostanete se k nám pohodlně autem (parkování na ulici), metrem B (Palmovka) nebo tramvají (zastávka Libeňský zámek).

MILADA

fotografka a lektorka fotokurzů

„Když jsem po návratu ze zahraničí zakotvila v Praze, postupně přibyly k Ateliéru MONA také mé opravdové děti a já tělem i duší propadla kouzlu rodinné fotografie. Od první chvíle jsem věděla, že chci svou tvorbu zpracovávat od stisku spouště až po hotový produkt na stěně, a nezařadit se tak mezi klikající fotografy s digitálními balíčky jako na běžícím pásu. 

 

Fotografování mě provází celým životem a je pro mě úzce spojeno s lidmi, rodinou a trvalými hodnotami. Fotografiemi se obklopuji na každém kroku, protože mi připomínají ty nejhezčí životní okamžiky – fotoobrazy na stěnách jsou centrem pozornosti našeho domova a krásné fotoknihy se staly nedocenitelným obrazovým deníkem celé rodiny.

 

Vkusné, designové zpracování a profesionální tisk fotografií je proto nedílnou součástí mé umělecké práce a třešinkou na dortu, bez které je pro mě fotografie jak nedokončený obraz. Navrhujeme a zpracováváme na míru ušité designové fotoknihy, obrazy a koláže do interiérů – protože ruku na srdce, ani ta sebelepší fotografie nemá šanci zazářit jako soubor uložený v počítači."

VÝSTAVA

NAPSALI O NÁS

SPOLUPRÁCE

MEMBERSHIP

Sledujte nás:

© 2010 - 2020   fotografický Ateliér MONA   I   Zenklova 39, Praha 8   I   ​info@ateliermona.cz   I   + 420 777 987 733

Konec ateliérů a pózování?

rozhovor pro Tiscali.cz, 2019

Go to link